poniedziałek, 28 października 2013

Internship... co to takiego?


Czyli nasze praktyki trwające 8 dni. Podzieleni na 4ry grupy zgłębiamy wiedzę w różnych dziedzinach. 

1.     Sanjay Kumar
Najmniejsza, ale za to bardzo prężna grupa uczestników praktyk u Profesora Kumar’a będzie mogła nawiązać kontakty z naukowcami pracującymi na pobliskich Kalifornijskich Uniwersytetach. Aby poznać ich z odpowiednimi osobami, Profesor Kumar wysłuchał ich prezentacji dotyczących obszaru zainteresowań naukowych i  pasji. Ciekawym doświadczeniem jest dla nich także zgłębianie zagadnienia „bycia dobrym profesorem”. Oby się udało!
Fot. A. Nikodem 


Grupy pracujące dla PAX Water Technologies realizują projekty z zakresu projektowania nowych systemów oraz przeprowadzają analizy rynku europejskiego. Produkty projektowane przez grupy to m.in. system ułatwiający wykrywanie wycieków z systemów dystrybucji wody konsumpcyjnej, aeratory oraz systemy przesyłu danych. Praca wre!
  
 


Fot. M. Stolarski & A. Nikodem


3.              Ting Xu
Pochodząca z Chin prof. Ting Xu jest specjalistą z dziedziny inżynierii materiałowej. Uczestnicy jej grupy w trakcie zajęć mają nabyć umiejętność zarządzania zespołem oraz czasem pracy. Profesor Ting stawia na harmonię i bycie szczęśliwym. Uważa, że to co jest dawane musi być odebrane, a naukowiec powinien być zawsze naukowcem, a dopiero potem mentorem i menedżerem.


Fot. R.Rusinek


4.                Qb3
Osoby odbywające praktykę w QB3 mają za zadanie wejść w skórę asystentów grup rekomendujących do finansowania projekty typu start-up. Venture Capital Qb3 liczy na zyski z ich decyzji. Od razu grupy zostały rzucone na przysłowiową „głęboką wodę” i odbył się 20 min. wywiad, w bardzo „profesjonalnym stylu” z przedsiębiorcą prezentującym swoją technologię. Jak ocenili uczestnicy: „8 dni praktyk w QB3 będą bezcenne!”

Fot. R. Rumiński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz